22.dubna oslaví naše planeta svátek. My v dětském diagnostickém ústavu jsme ale malinko nedočkaví, proto jsme se rozhodli připravit oslavenci malé překvapení s předstihem.

A tak dne 9. dubna pořádá DDÚ Bohumín ve spolupráci s členem rybářské stráže Janem Uličným a za přispění města Bohumín, hasičů z Kopytova a státního podniku Povodí Odry VELKÝ ÚKLID KALIŠOVA JEZERA A MEANDRŮ ŘEKY ODRY.

My zaměstnanci i děti z DDÚ se tak můžeme aspoň malinko revanšovat prostředí, kterému vděčíme za krásně chvíle strávené letním koupáním i podzimními toulkami po okolí.

Zveme proto Vás, rodiče, děti, rybáře a zkrátka širokou veřejnost, které není příroda lhostejná. Aby se připojili k nám a strávili příjemný den spojený s užitečným úklidem v naší oblíbené relaxační lokalitě.

Akce začíná v 9:00  

  • srazem u houpaček na Kališově jezeře (u bistra), kde zájemcům rozdáme pytle, v případě zájmu mapku. Toto místo je vhodné pro „sběrače“ všech věkových kategorií
  • srazem u bývalých těžebních prostor (štěrkovna), kde uvítáme odhodlané sběrače, kteří se nebojí práce (k dispozici budou lopaty)

Předpokládaný konec akce je v 16:00, akce se koná za každého počasí.

Účastníky z řad dětí odměníme drobnými dárečky

Akce i přes nepřízeň počasí dopadla náramně. Velký dík patří všem, kteří nás podpořili, především městu Bohumín a státnímu podniku Povodí Odry.

Ale hlavně všem přímým účastníkům, hasičům z Kopytova, p. Uličnému, skupině rybářů, dobrovolníkům a v neposlední řadě dětem našeho ústavu.

Nebudeme Vás nudit přehledem všeho co se povedlo, konec konců reportáž můžete shlédnout na místní televizi TIK Bohumín na adrese: https://www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/videoarchiv/7459-bohuminske-zpravy-c-2022-16.html

A určitě nezapomeňte mrknout na naše fotky!

Přesto Vás seznámíme s několika zajímavostmi, které se dne 9. 4. udály 😊

–          v jednu chvíli sbíralo v areálu štěrkovny i na Kališova jezera dohromady 40 účastníků

–          dobrovolnice z největší dálky za námi přijela z 50km vzdáleného Fulneku

–          nejmladšímu účastníkovi akce byl 1 rok a měsíc

–          do průzkumu břehu jezera byl zapojen dron

–          o opravdovém nasazení svědčí jedno vykloubené rameno místního hasiče při tahání klády z jezera

–          vysbíralo se víc než jeden velkoobjemový kontejner a desítky pytlů odpadu

Ještě jednou všem zúčastněným děkujeme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.