Časopis dětí DDÚ Bohumín Šunychl

….. výroba nejen ručního papíru ….

Časopis bez cenzury, pouze s minimální korekcí.

Výroba ručního papíru

Natrhali jsme papír, paní učitelka ho vzala domů, namočila. Asi na dva dny se to musela máčet, pak tam dala vodu, barvivo a potom mixovala. Já jsem vzal sítko a nabral jsem vodu do sítka, nechal jsem to okapat, pak jsem to otočil, odmočil jsem to houbičkou a jsem vytáhl sítko.  Výrobek se ještě sušil na radiátoru, asi ve středu to bude hotové a budeme dělat vánoční přání.

David G.

Příprava: z letáků nebo jiného papíru se natrhají malé kousky. Ty se namočí do vody asi zhruba na dva dny. Jakmile budou pořádně namočené, můžete je začít mixovat a obarvit potravinářským barvivem.

Další den se směs více naředí. Připravíte si rámeček se sítem a velký lavor se směsí. Část směsi naberete, vodu necháte odkapat, přiložíte na rámeček hadr a přebytečnou vodu odsajete houbou.

Vyrobený mokrý papír překlopíme na plátno, zatížíme knížkami, po několika hodinách dáme sušit.

Další den můžeme z papíru vyrábět přání.

David K. :D

V pátek 13.12.2019  jsme natrhali starý papír…paní učitelka Lenka přes víkend ten starý papír namočila a pak ho po kouskách mixovala a obarvila potravinovým barvivem.

V pondělí jsme papírovou směs naředili.

Připravili jsme si na to rámeček, potom jsme na rámeček se sítí nabrali ten rozmixovaný papír, odkapali a houbičkou na nádobí jsme odebírali vodu.

Položili jsme okapaný papír na plátno a zatížili jsme ho knížkama. Další hodinu jsme to dali vysušit.

Druhý den jsme měli hotovo a mohli dělat přání.

Věruuška

  1. V pátek jsme natrhali starý papír.
  2. Paní učitelka v sobotu a v neděli ten papír máčela a rozmixovala.
  3. V pondělí jsme si papírovou směs naředili.
  4. Připravili jsme si síto v rámečku, nabrali jsme si směs papíru, okapali a překlopili na hadr. Nechali jsme ji vysušit.
  5. Druhý den jsme měli hotovu papírovou destičku.

Marcela

Příprava: z letáků nebo papírů se natrhají malé kousky. Potom se namočí do vody, namáčí se asi zhruba dva dny, jakmile budou pořádně namočené, můžete je začít mixovat a obarvit potravinářským barvivem.

Další den se směs více naředí. Připravíte si rámeček se sítem a velký lavor se směsí. Rámeček se sítem ponoříte do směsi a část směsi naberete. Vodu necháte odkapat, přiložíte na rámeček hadr a na to zatlačíte tenký rámeček. Potom si to otočíte a přiložíte látku. Vezmete houbičku a odeberete vodu z rámečku. Dáte na topení vysušit rámeček se sítem a necháte asi 1 den sušit. Papír máte hotový, můžete dělat přání.

Jirka B.

Trhali jsme papír na malé kousky. Pak si to vzala paní učitelka domů, musela ho dva dny máčet ve vodě, pak po troškách směs mixovala v mixéru. Potom ji paní učitelka donesla do školy. Když začala hodina, tak jsem se díval na paní učitelku, jak vyrábí ruční papír. Postupně jsme to zkoušeli i my.  Po Marcele jsem měl vyrobit ruční papír já, vzal jsem si síto, ale neuměl jsem to nabrat, tak mi pomohla paní učitelka.  Nabrala mi do síťky směs, pak jsem čekal, než se to odmočí, potom mi paní učitelka dala látku a já jsem to převrátil na destičku a na dečku, dále jsme měli čekat na to, než to uschne. Druhý den jsme dělali přání.

Od : Adam K.

Mýdelka

K výrobě jsme potřebovali mýdlovou hmotu Crystal  argan,hmotu z kozího mléka

s levandulovou vůní (silice).

Postup: Rozehřát hmotu ve vodní lázni, pak se přidávaly různé vůně, já jsem si vybrala vůni

Levandulovou 100% silici.

Přidala jsem barvivo, a pak jsem to už nalévala do formiček.

Nechala jsem vše ztuhnout a zabalila.

Natty Š.

Vánoční mýdla

Dělali jsme vánoční mýdla k Vánocům.

K výrobě mýdla jsem použil mýdlovou hmotu  crystal argan a 100% levandulovou silici. Rozkrojil jsem mýdlovou hmotu, kterou jsem dal do hrnce a rozpustil ve vodní lázni. Po roztopení hmoty jsem přidal barvivo a vůni. Pak jsem vylil mýdlo do formičky, když mýdlo ztuhlo, tak jsem ho vyndal z formičky. Potom jsem mýdlo zabalil do celofánu a dal jsem tam provázek.

Jirka P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu