Francie

V září jsme měli projektový den Francii.

Vařili jsme ratatouille. Pekli jsme šneky a žabí stehýnka. Byly jsme spojené 3 třídy, ale jeden problémový žák zůstal ve třídě.

Účastníci : Jan, Jirka, Adam, Viktorie, Natálie, atd.

Já jsem krájel žlutou cuketu, Viktorie loupala cibuli, Adam a Jirka dělali z krepového papíru francouzskou vlajku.

Chutnali mi šneci, byli výborní.

  JIRKA. xd xd xd xd xd

Výlet do Ostravy na DiskGolf

Takže bylo to v Mariánkách, kde jsme byli s panem Štefanem a paní Martinkou, házeli jsme tácky do železného koše. Prošli jsme asi 6 stanovišť, kdy nás to přestalo bavit (nebavilo nás to celou dobu). Usoudili jsme, že se nás alespoň snažili zabavit (snaha se cení). Pak už jsme šli k autu, pan Štefan se rozhodl, jít si koupit pití a Viki na něj jukla, ať nám koupí oplatky. Vyšel z obchodu jako největší pán s citronovými oplatky, všichni jsme ho objali. Snědli jsme oplatky a spokojeně jsme si šli sednout do auta.

Vikoušek a Natoušek zdraví

Projekt Francie

V polovině září jsme dělali projektový den Francie.

Součást projektu: Vařili jsme národní jídlo Francie ( Rattattouile ), pekli jsme šneky a žabí stehýnka, z krepového papíru jsme dělali vlajku Francie tak, že jsem lepili na karton barevné kuličky. Žabí stehýnka ani šneky jsem nejedl, protože jsem neměl sílu na to, je zkusit. Rattattoulie jsme po 20 minutách pečení spolu s ostatními zaměstnanci snědli v jídelně, šneky a žabí stehýnka jedli jen někteří.

Líbilo se mi to, ale nechutnalo mi to.

Honza

Pracovní činnosti – vaření

Vařili jsme jablíčka v županu.

Potřebovali jsme: jablka, mouku, cukr, vajíčko, med, olej, sůl, mléko.

S Naty, Viki, Petrem, paní asistentkou a paní učitelkou jsme loupali jablka, která jsme pak nastrouhali.

Dělali jsme těsto, které jsme pak dali na pánvičku a smažili jsme.

Potom jsme to pocukrovali, polili medem a jedli jsme.

Vařila jsem poprvé, myslela jsem, že mi to nebude chutnat, ale chutnalo moc.

Naty

Výlet do hop jump   :D

Dne 2.10. jsme jeli s kamarády do Ostravy  na hop jump. Byli jsme tam asi 1 a čtvrt hodiny. Hop jump mělo 3 velká patra a to pro nás mělo výhodu, protože ve všech patrech bylo asi 10 lidí, takže to bylo super. Pan trenér nás mohl učit, co jsme chtěli, salta do předu, do zadu a tak dále. Také tam byly dlouhé skluzavky, po kterých jsme sjížděli v kruhu. Na každém patře byly před trampolínami molitany, to znamená měkké velké kostky, do kterých jsme skočili z velké výšky  po hlavě a nic se nikomu nestalo, to bylo také super. Dále tam byly nad trampolínami basketbalové koše, kdo se rozskákal, vyskočil přímo na koš a hodil do něj balon. Ve druhém patře byly malé míčky a dvě pistole, na každé straně byl jeden hráč a stříleli vzájemně po sobě. Po té hodince nám chybělo do konce asi 15 minut, tak si nás pan vychovatel šel vyfotit jak děláme triky a blbosti. Pak nás vyhlásili, že už máme končit, sešli jsme dolů obléknout si ponožky ,obout boty a šli jsme k autu. Nasedli jsme do auta a jeli zpět do DDÚ.

Moc se mi to líbilo

Konec    :D :D :D :D :D   Jirka :D

Výlet na houby

Jeli jsme s panem Rosťou a paní Martinkou na houby. Nasedli jsme do auta a jeli jsme asi 1h do lesa. Najít první houbu nám trvalo 15min, byl to suchohřib. Potom jsme šli dolů s kopce, tam bylo víc hřibů. Já jsem našel mloka, byl černožlutý, byl v díře ve stromu. Když jsme se dodívali na mloka, šli jsme dál. Po chvilce jsme vyšli na louce, tam jsem našel krásný hřib. Už si nepamatuju, jak se jmenoval. Jak jsme tak chodili, našli jsme maliny,  proto  jsme se chvilku s Alexem a ostatními zdrželi. Poté jsme šli za panem Rosťou, ten našel krásné dva hřiby v hluboké díře ve stromě.

Vyšli jsme u auta, pan Rosťa řekl, že já a Honza jsme měli jít s ním na suchohřiby. Každý jsme našli 3 houby.

Výlet se mi líbil.

Psal: Adam

Časopis dětí DDÚ Bohumín Šunychl
Časopis bez cenzury, pouze s minimální korekcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu